Het Leijpark in Tilburg stond tussen 2006 en 2010 al op de agenda van de National Tour. Na 13 jaar van afwezigheid werd in 2023 door discgolf013 onder leiding van Andre Wentink de tour teruggehaald, om dit afgelopen weekend nog eens over te doen. Met hulp van een mooie groep vrijwilligers van de lokale vereniging gingen de 64 spelers de course over. Op Limburg na waren alle provincies vertegenwoordigd op de tweede stop van de National Tour.
Eerste gaten geslagen in ronde 1
Op een pop-up course is het altijd even wennen; hoe speelt de course, wat is de lijn? Voor Hilde Goorhorst ging dit het makkelijkst bij de vrouwen. Zij speelde een heel degelijke ronde met twee birdies en vier bogeys, om op +2 uit te komen, op vier worpen gevolgd door Silke Hoekstra. Fleur Verberk kwam met name door een quadruple bogey (Goorhorst én Hoekstra pakten daar een birdie) op hole 17 op +9 uit. Rebekka Nerger (+11) completeerde de lead card voor ronde 2.
De mannen maakten het iets spannender bovenin het veld. Rienk Kan en Sander Bahnerth liepen qua score de gehele eerste ronde bij elkaar in de buurt, en eindigden op respectievelijk -8 en -7, goed voor de leidende scores van ronde 1. Kan gooide op drie holes OB lang, waar Bahnerth 5 putts van binnen 10 meter had gemist. Mede hierdoor kon Boaz Veld in de buurt blijven met een score van -5. Vier spelers noteerden een ronde van 3 onder par, onder wie William Martin, die op basis van PDGA-nummer op de lead-card mocht starten in ronde 2.
Bij de mannen 40+ waren er vijf spelers die in ronde 1 onder par eindigden. Dennis Nelisse en Preston Keller deden dit het best, door op -3 uit te komen. Local hero Edwin Vrins volgde beide heren op 1 worp, en hield daarmee Rens Agterberg en Dusty Saunders exact 1 worp achter zich (-1). Met nog drie mannen precies op par was de strijd na ronde 1 nog allerminst gestreden. Agterberg was in 2010 nog TD van de NT in het Leijpark, voor hem was het park zodoende niet helemaal nieuw.
Karin Poppe kwam in ronde 1 op +23 uit, onder meer met een hele knappe par op de lastige double mando hole 12.
Spektakel in ronde 2!
De tweede ronde zorgde voor meer spektakel. De ratings vielen ruim 10pt lager uit, wellicht doordat de spelers nu beter bekend waren met de holes. Hilde Goorhorst zette een nette ronde neer. Door een dubbele bogey op de allerlaatste hole kwam ze opnieuw op +2 uit, goed genoeg voor de winst. Silke Hoekstra deed er een schep bovenop. Mede dankzij een forehand throw-in op hole 1 van 50 meter had ze vleugels gekregen waardoor ze zich van +6 naar +3 verbeterde. Fleur Verberk deed er nóg een schepje bovenop door van +9 naar +1 te gaan. Precies 1 worp achter het zilver van Hoekstra. Voor Elly Steenbergen gold eveneens een verbetering van 8 worpen, waardoor zij vierde werd.
De strijd tussen Rienk Kan en Sander Bahnerth begon verhit. Bahnerth maakte in de eerste vier holes al drie putts uit cirkel 2, maar Kan kon goed meekomen en had halverwege al 7 birdies op zijn scorekaart staan. Iets wat Micah Veld juist in de tweede helft van zijn ronde wist te presteren. Voor hem goed voor een gedeelde vierde plaats met zijn broer Boaz. William Martin nam het zilver mee naar huis door in een serie van 6 holes liefst 8 worpen goed te maken op Bahnerth (brons). Kan was toen al niet meer te achterhalen en won met 6 worpen voorsprong.
Bij de veertigplussers deelde Rens Agterberg al snel in de tweede ronde een flinke tik uit. Hij wierp op de 214 meter lange hole 6 vanaf zo’n 85 meter zijn approach in de basket voor een eagle. Dit was precies genoeg om aan het eind van de dag één worp voorsprong te behouden op de concurrentie. Dennis Nelisse raapte meer birdies op, maar gaf ook meer worpen terug aan de course, hij eindigde één worp achter Agterberg, met 5 onder par. Peter Buijsrogge zat er na 32 holes helemaal in, en finishte met 4 birdies op een rij, precies genoeg voor -3 over de hele dag, en een gedeelde derde plaats met René Westenberg. De worp van de dag kwam op naam van Guido Nijs, dankzij een fantastische hole in one op de achttiende hole (80 meter). Karin Poppe verbeterde zichzelf met 6 worpen om zodoende over de hele dag keurig net boven haar eigen rating te eindigen.
De volgende National Tour wordt op 11 mei in Heerenveen georganiseerd door Douwe Franke